به گروه آموزشی مهندس فرجی خوش آمدید
گروه آموزشی مهندس فرجی|آموزش اتوماسیون صنعتیگروه آموزشی مهندس فرجی|آموزش اتوماسیون صنعتیگروه آموزشی مهندس فرجی|آموزش اتوماسیون صنعتی
09939643266
برای استعلام کلیک کنید
SIMATIC S7-1500

SIMATIC S7-1500

استفاده از کنترلر SIMATIC S7-1500 به شما عملکردی عالی و با دوام را در مسیر آینده می دهد. به لطف ساختار ماژولار کنترلر، که کمک قابل اعتمادی را در دنیای دیجیتال به شما ارائه می دهد، می توانید پیچیده ترین طرح ها را به واقعیت تبدیل کنید.

SIMATIC S7-1500

Edge integration with SIMATIC S7-1500

ماژول تکنولوژی  TM MFP امکان محاسبه edge را برای کنترلرهای SIMATIC فراهم می کند.

Multifunctional Platform TM MFP  برای ادغام برنامه های مختلف مستقل طراحی شده است.

در دسترس بودن برای اپلیکیشن های زبان سطح بالای سفارشی شده، به عنوان مثال. C/C++  برای:

– کانورترهای پروتکل،

– اتصال به پایگاه داده،

– الگوریتم های پیچیده

– یکپارچه سازی سیستم های بصری

امکان استفاده از بسته های نرم افزاری اختیاری و اپلیکیشن های edge مانند Proneta یا SIMATIC Flow Creator.

Edge integration with SIMATIC S7-1500

AI applications with SIMATIC S7-1500

ماژول S7-1500 TM NPU با استفاده از یک سیستم عصبی آموزش دیده عمل می کند.

این ماژول را می توان به طور یکپارچه در سیستم اتوماسیون SIMATIC ادغام کرد که امکان ترکیب ساده و مفیدی از الگوریتم های هوش مصنوعی و منطق PLC را فراهم می کند. به این خاطراست که برنامه های ارزان قیمت و مقیاس پذیری با استفاده از SIMATIC  را می توان در دستگاه مبتنی بر هوش مصنوعی پیاده سازی کرد، به عنوان مثال:

تشخیص هوشمند شیء هر قطعه کاری

بررسی کیفیت بصری محصولات

بررسی کیفیت با استفاده از سنسور و داده های تولید

 AI applications with SIMATIC S7-1500

زبان های سطح بالا در SIMATIC S7-1500

پلت فرم چند منظوره برای کارهای کامپیوتری و کنترلی

CPU 1518(F)-4 PN/DP MFP ادغام برنامه های جداگانه قبلی را در یک پلت فرم مشترک امکان پذیر می کند.

به دلیل اتصال و قدرت محاسباتی بالا، CPU MFP  برای کارهای کنترلی پیچیده و همچنین برای برنامه های معمولی رایانه شخصی مناسب است.

نیاز به برنامه نویسی زبان سطح بالا،مبتنی بر مدل توسعه یافته اند یا باید با استفاده از پایگاه داده پیاده سازی شود.

زبان های سطح بالا در SIMATIC S7-1500

Motion Control with SIMATIC S7-1500

یک امتیاز در توابع و عملکرد

هر SIMATIC S7-1500 CPU از توابع کنترل Motion پشتیبانی می کند.

CPUهای تکنولوژی توابع اضافی مانند:

همگام سازی دنده گسترده، همچنین در سراسر PLC

Cam های سیکلی، پشتیبانی گرافیکی

سیستم هندلینگ برای سینماتیک و پورتال را نیز فراهم می کنند. 

کنترلر SIMATIC S7-1500 دارای طراحی ماژولار است و از نظر عملکرد می تواند مقیاس پذیر باشد، بنابراین می توانید مجموعه ها و عملکردها را کاملاً مطابق با طراحی دستگاه خود تطبیق دهید. ماژول های SIMATIC S7-1500 دارای کلاس حفاظتی IP20 هستند و برای نصب در تابلوی کنترل طراحی شده اند.

Motion Control with SIMATIC S7-1500

واحد پردازش مرکزی

پردازنده های SIMATIC S7-1500 – قلب سیستم کنترل

واحدهای پردازش مرکزی (CPU) قلب PLC SIMATIC S7-1500 هستند. آنها برنامه کاربر را اجرا می کنند و کنترلر را با سایر اجزای اتوماسیون شبکه می کنند. به لطف نوآوری‌های متعدد، پردازنده‌های SIMATIC S7-1500 بیشترین بهره‌وری و کارایی را ارائه می‌کنند.

پردازنده های SIMATIC S7-1500 - قلب سیستم کنترل

سیگنال ماژول ها

مقیاس پذیری، عملکرد و قابلیت استفاده

ماژول‌های سیگنال یا ماژول‌های جانبی SIMATIC S7-1500/ET 200MP رابط بین کنترل‌کننده و فرآیند را تشکیل می‌دهند. از طریق سنسورهای متصل، کنترل کننده وضعیت فعلی فرآیند را ثبت می کند و پاسخ های متناظر به محرک را آغاز می کند. ماژول‌های دیجیتال و آنالوگ، دقیقاً ورودی/خروجی‌هایی را ارائه می‌کنند که برای کار مربوطه مورد نیاز است. آنها را می توان هم به صورت مرکزی، یعنی مستقیماً در CPU SIMATIC S7-1500 و هم به صورت غیرمتمرکز در سیستم IO SIMATIC ET 200MP استفاده کرد. ماژول های آنالوگ دارای عملکردهای گسترده ای مانند نمونه برداری بیش از حد یا همزمانی کلاک هستند.

سیگنال ماژول ها

Technology modules

ماژول های فناوری – (TM) متخصصان در سیستم

ماژول های فناوری که می توانند به صورت مرکزی در SIMATIC S7-1500 یا غیرمتمرکز در سیستم IO SIMATIC ET 200MP استفاده شوند، پیش پردازش سیگنال، نزدیک به سخت افزار را برای شمارش و اندازه گیری بسیار سریع و همچنین تشخیص موقعیت دقیق برای انکودرهای افزایشی و مطلق SSI ارائه می دهند. پارامترسازی بصری و برنامه ریزی کارآمد توسط  technology objectsدرTIA Portal انجام می شود. واکنش سریع به حوادث داخلی یا خارجی توسط آلارم‌های فرآیندی مختلف پشتیبانی می‌شود. رفتار ماژول های TM در رابطه با “توقف CPU” را می توان پارامتردهی کرد.

Technology modules

Communication modules

انعطاف پذیری و عملکرد بیشتر

رابط های ارتباطی از طریق PROFINET و تا حدی PROFIBUS DP نیز در حال حاضر در CPU یکپارچه شده اند. ماژول های ارتباطی قابلیت های ارتباطی/ ET 200MP  S7-1500 را با ارائه عملکردهای اضافی یا رابط های اضافی افزایش می دهند و انعطاف پذیری و عملکرد راه حل های اتوماسیون را با 1500 / ET 200MP   S7-افزایش می دهند. رابط های اضافی امکان تحقق ساختارهای پیچیده اتوماسیون یا بهینه سازی فرآیند را از طریق اتصال به سطح مدیریت سازمانی فراهم می کند.

Communication modules

Starter Kits

ورود آسان

همه چیز برای یک شروع آسان: کیت استارتر SIMATIC S7-1500 با CPU فشرده برای کاربردهای استاندارد یا CPU فناوری برای الزامات کنترل حرکت گسترده. از کیت های شروع ما برای برنامه ریزی، نصب، اتصال و راه اندازی سریع و آسان استفاده کنید.

Starter Kits

مزایای ملموس:

 کارایی

سریع و دقیق

با استفاده از SIMATIC S7-1500 با باس backplane سریع، عملکرد PROFINET، کوتاه ترین زمان واکنش و زمان پردازش فرمان تا ns1 در CPU، به بالاترین عملکرد و بهره وری در فرآیند تولید خود دست خواهید یافت. رابط PROFINET با پاسخ زمانی قطعی، تکرارپذیری و دقت را در محدوده μs تضمین می‌کند.

 

ایمنی یکپارچه

بالاترین ایمنی دستگاه

یک سیستم برای کاربردهای استاندارد و ایمن: یک کنترلر، یک سیستم ارتباطی و یک محیط مهندسی برای اتوماسیون استاندارد و ایمن. Safety Integrated به معنای اتصال آسان دستگاه های PROFIsafe از طریق PROFIBUS و PROFINET و سازگاری داده ها بین اجزای برنامه استاندارد و ایمن است. این پشتیبانی از گزینه های مختلط با استفاده از مجموعه های ورودی/خروجی ایمن و استاندارد ارائه می دهد.

 

عیب یابی سیستم یکپارچه

به راحتی خطاها را تشخیص دهید

به لطف مفهوم نمایش یکنواخت، عملکرد تشخیصی ای که در سیستم SIMATIC S7-1500 ادغام شده است، تضمین می کند که پیام های خطا در Portal TIA در HMI، در وب سرور و روی نمایشگر CPU به صورت یکسان به عنوان اطلاعات متنی ساده مشاهده شوند. پیکربندی و کانال های گزارش تشخیصی به شیوه ای کاربرپسند در سیستم، یکپارچه شده اند. تابع ردیابی در تمام CPU ها پشتیبانی می شود.

 

فناوری یکپارچه

کنترل Motion و موارد دیگر

کاملاً برای عملکردهای فناوری مجهز شده است: کنترل حرکت، تشخیص سیگنال و خروجی، و کنترل PID با T-CPU ها تا حد زیادی یکپارچه شده و قابل استفاده هستند. یک سیستم منطبق با کنترلر SIMATIC S7-1500 و سیستم سروو درایو SINAMCS را می توان به راحتی از طریق PROFINET متصل کرد.

 

امنیت یکپارچه

مفهوم حفاظت برای کنترلر

مفهوم امنیتی SIMATIC S7-1500 شامل یکپارچگی ارتباط است. امنیت یکپارچه از سرمایه‌گذاری‌های شما محافظت می‌کند، به جلوگیری از تولید مجدد ماشین‌ها کمک می‌کند و به اطمینان از سطح بالایی از در دسترس بودن تاسیسات کمک می‌کند.

 

طراحی کاربردی

هندلینگ بهینه

SIMATIC S7-1500 آسان‌ترین کارکرد و بیشترین سطح کاربرپسندی را در جزئیات جدید ارائه می‌کند: پل‌های بالقوه یکپارچه، عناصر محافظی که نیازی به ابزاری برای مونتاژ ندارند، front connectorهای یک شکل، و مارکینگ ارگونومیک ترمینال. قابلیت توسعه آسان، مونتاژ سفارشی، و سازگاری رو به بالا، حداکثر کارایی هزینه و امنیت سرمایه گذاری را ارائه می دهد.

 

هوش مصنوعی

چشم انداز برنامه های کاربردی جدید

ماژول فناوری SIMATIC S7-1500 TM NPU (واحد پردازش عصبی) برای کنترلر SIMATIC S7-1500 و سیستم ورودی/خروجی ET 200MP امکان استفاده از روش های هوش مصنوعی (AI) در داخل اتوماسیون را می دهد. می توان آن را بدون نیاز به سخت افزار اضافی مبتنی بر رایانه شخصی در سیستم اتوماسیون SIMATIC ادغام کرد. به این ترتیب ترکیب ساده و ارزانی از الگوریتم های هوش مصنوعی و منطق PLC برای هر ماشینی امکان پذیر است.

 

چشم انداز تجزیه و تحلیل داده های هوشمند

Industrial Edge Computing با استفاده از یک ماژول تکنولوژی به عنوان پلتفرمی برای عملکردهای متعدد، به طور یکپارچه در SIMATIC S7-1500 ادغام شده است. چه به صورت اتصال مرکزی یا از طریق اترنت و مقیاس پذیر به هر CPU SIMATIC S7-1500 – از جمله SIMATIC Drive Controller – مزایای یک cloud را، با نقاط قوت یک راه حل محلی ترکیب می کند و امکان جمع آوری و بهینه سازی داده های مختلف را فراهم می کند: local, cloud-based and hybrid.

 

مهندسی در TIA Portal

مهندسی صرفه جویی در زمان

Portal TIA دسترسی کامل به کل سیستم اتوماسیون دیجیتالی، از برنامه ریزی دیجیتال تا مهندسی یکپارچه تا عملیات شفاف را برای شما فراهم می کند. ابزارهای شبیه‌سازی زمان ورود به بازار را کاهش می‌دهند، عملکردهای تشخیصی و مدیریت انرژی، بهره‌وری واحد صنعتی شما را افزایش می‌دهند و به لطف اتصال به سطح مدیریت، از انعطاف‌پذیری و شفافیت بیشتری برخوردار می‌شوید.

پیام بگذارید