به گروه آموزشی مهندس فرجی خوش آمدید
گروه آموزشی مهندس فرجی|آموزش اتوماسیون صنعتیگروه آموزشی مهندس فرجی|آموزش اتوماسیون صنعتیگروه آموزشی مهندس فرجی|آموزش اتوماسیون صنعتی
09939643266
برای استعلام کلیک کنید

SIMATIC PLC S7-1200

سخت افزار PLC S7-1200

SIMATIC PLC S7-1200

کنترلرهای SIMATIC S7-1200 زیمنس، انتخابی هوشمند برای راه حل های اتوماسیون فشرده با گزینه های ارتباطی گسترده و عملکردهای فناوری یکپارچه هستند. این کنترلرها در نسخه های استاندارد و Failsafe ارائه شده اند.

 

بررسی اجمالی سیستم

کنترلرهای SIMATIC S7-1200 برای انجام انعطاف پذیر و کارآمد وظایف اتوماسیون در محدوده عملکرد پایین تا متوسط، انتخابی ایده آل هستند. آنها دارای طیف گسترده ای از عملکردهای تکنولوژیکی و ارتباطات یکپارچه و همچنین طراحی Compact و صرفه جویی در فضا می باشند.

سخت افزار PLC S7-1200

 شکل(1) سخت افزار PLC S7-1200

کنترلر S7-1200 به عنوان یک CPU یکپارچه (Compact) طراحی شده است، به این معنی که IO ها قبلاً به همراه CPU یکپارچه شده اند. با این حال، ایستگاه S7-1200 می تواند به ماژول های IO اضافی برای افزایش قابلیت های PLC مجهز شود.

 

SIMATIC S7-1200 CPUs

کنترلر ماژولار SIMATIC S7-1200 هسته اصلی پیشنهاد ما برای کارهای اتوماسیون ساده اما بسیار دقیق است. کنترلر SIMATIC S7-1200 ماژولار و جمع و جور، همه کاره، یک سرمایه گذاری ایمن و برای طیف وسیعی از برنامه ها کاملاً مناسب است.

PLC S7-1200

شکل (2) یک نمونه PLC S7-1200

 

SIMATIC S7-1200 Signal modules

واحدهای پردازش مرکزی SIMATIC S7-1200 PLC به صورت CPU های Compact با ورودی/خروجی یکپارچه طراحی شده اند. طراحی ماژولار آنها را می توان از طریق نصب یک سیگنال بورد بر روی CPU یا افزودن ماژول های سیگنال جداگانه برای افزایش محدوده پیکربندی یا تطبیق کنترلر با وظایف جدید استفاده کرد.

کارت های ورودی، خروجی در PLC S7-1200

شکل (3) نحوه افزایش کارت های ورودی، خروجی در PLC S7-1200

SIMATIC S7-1200 Special modules

ماژول های ویژه، ناحیه کاربردی کل سیستم PLC را افزایش می دهند، به عنوان مثال برای نظارت بر وضعیت، فناوری توزین یکپارچه، شبیه سازی سیگنال ورودی یا برای افزایش ذخیره انرژی برای کلاک S7-1200 توسط یک باتری بورد اضافی.

ماژول اندازه گیری وزن

شکل (4) ماژول اندازه گیری وزن

SIMATIC S7-1200 Communication modules

ماژول های ارتباطی، قابلیت های ارتباطی SIMATIC S7-1200 PLC را از طریق توابع و رابط های اضافی افزایش می دهند. ماژول های ارتباطی S7-1200 از ارتباطات سریال، PROFIBUS، IO-Link، AS-Interface و چندین استاندارد موبایل پشتیبانی می کنند.

SIMATIC S7-1200

شکل (5)

ویژگی ها:

انعطاف پذیری

ماژول های ارتباطی، تطبیق پذیری SIMATIC S7-1200 را افزایش می دهند با ارائه چندین پروتکل ارتباطی Open مانند ارتباط سریال، PROFIBUS، IO-Link، AS-Interface، PROFINET، اترنت صنعتی، Telecontrol و همچنین پروتکل های نوآورانه عمودی و افقی مانند MQTT و OPC UA. امکان ذخیره سازی و سیستم تجزیه و تحلیل داده ها این ویژگی‌ها بهترین پایه برای دیجیتالی‌سازی هستند و محرک‌های برنامه‌های کاربردی و مدل‌های تجاری جدید مانند نگهداری پیش‌بینی‌کننده یا یادگیری ماشین هستند.

 

 

ایمنی یکپارچه

بالاترین ایمنی دستگاه

یک سیستم برای کاربردهای استاندارد و ایمن: یک کنترلر، یک سیستم ارتباطی و یک محیط مهندسی برای اتوماسیون استاندارد و fail-safe. ایمنی یکپارچه به معنای اتصال آسان دستگاه های PROFIsafe از طریق PROFIBUS و PROFINET و سازگاری داده ها بین اجزای برنامه استاندارد و ایمن. این امر، پشتیبانی از گزینه های مختلط با استفاده از مجموعه های ورودی/خروجی استاندارد و fail-safe را ارائه می دهد.

 

امنیت یکپارچه

مفهوم حفاظت برای کنترلر

مفهوم امنیتی SIMATIC S7-1200 شامل یکپارچگی ارتباط است. امنیت یکپارچه از سرمایه‌گذاری ‌های شما محافظت می ‌کند، به جلوگیری از تولید مجدد ماشین‌ها کمک می‌ کند و به اطمینان از سطح بالایی از در دسترس بودن کارخانه کمک می‌ کند.

 

عملکردهای اختصاصی

قابل توسعه به صورت جداگانه

SIMATIC S7-1200 دارای ماژول های اختصاصی است که ارزش افزوده CPU را افزایش می دهد و وظایف اتوماسیون خاصی را نیز ارائه می دهد.

 

برتری یکپارچه

چشم انداز تحلیل داده های هوشمند

جمع آوری، تجزیه و تحلیل، پردازش و ارسال داده ها در یک سیستم اتوماسیون اهمیت فزاینده ای دارد. بر اساس سیستم عامل SIMATIC Industrial OS، یک پلت فرم کنترل کننده چند منظوره و دستگاه های Industrial Edge از قبل برای این برنامه ها در سطح کنترل آماده شده است. دستگاه ها از طریق اترنت متصل می شوند و می توانند برای استفاده با هر CPU SIMATIC S7-1200 مقیاس شوند. این دستگاه‌ها مزایای یک cloud را با نقاط قوت یک راه‌حل محلی ترکیب می‌کنند و مفاهیم مختلف جمع ‌آوری و بهینه ‌سازی داده‌ها را امکان‌ پذیر می‌کنند: local, cloud-based and hybrid.

 

مقیاس پذیری

سازگاری برنامه نویسی

SIMATIC S7-1200 و S7-1500 چارچوب مهندسی مشابهی با TIA Portal دارند، بنابراین در صورت دستیابی به حداکثر امکانات SIMATIC S7-1200، امکان ارتقاء کنترلر ساده به SIMATIC S7-1500 وجود دارد، هیچ تلاشی برای migration لازم نیست.

 

فناوری یکپارچه

آماده برای دیجیتالی شدن

SIMATIC S7-1200 دارای توابع یکپارچه تکنولوژی مانند HSC، PTO/PWM و کنترل حرکت است.

 

 

مهندسی در TIA PORTAL

مهندسی کارآمد

TIA Portal دسترسی کامل به کل سیستم اتوماسیون دیجیتالی، از برنامه ریزی دیجیتال تا مهندسی یکپارچه تا عملیات شفاف را برای شما فراهم می کند. عملکردهای تشخیصی و مدیریت انرژی، بهره‌ وری کارخانه شما را افزایش می‌دهند و به لطف اتصال به سطح مدیریت، از انعطاف‌ پذیری و شفافیت بیشتری برخوردار می‌ شوید.

 

TIA Portal Cloud

به طور خودکار به کاربران امکان دسترسی سریع به آخرین نسخه ،TIA Portal V17  و نسخه های قبلی TIA Portal V16  و   V15.1 را می دهد.

TIA Portal Cloud هم چنین گزینه هایی مانند نرم افزار مهندسی ایمن ، مجموعه Simatic Energy Suite برای نظارت بر انرژی، Simatic S7-PLCSIM  Advanced  برای شبیه سازی وتست برنامه های کاربر در یک کنترلر مجازی و

Visualization Architect  (SiVArc)  Simatic . Cloud هم چنین به کاربران یک محیط تست ساده و با کارایی بالا برای  سناریوهایPortal  TIA ارائه  می دهد. دسترسی مبتنی بر وب به TIA Portal درCloud، راه حل را به اندازه کافی انعطاف پذیر می کند تا در همه شرایط از آن استفاده کنید.

تمام نیاز مشتری دسترسی به اینترنت، یک مرورگر به روز و سخت افزار به شکل رایانه شخصی یا تبلت است.

دیگر ویژگی های چشمگیر TIA Portal Cloud پایین بودن نیازبه نگهداری و تعمیرات، و سطح بالای امنیت داده ها می باشد.

مدل پرداخت مبتنی بر نیاز که با معرفی TIA Portal V17 و TIA Portal Cloud نیز در دسترس قرار گرفته است، ارزش های بیشتری را برای کاربران اضافه می‌ کند.

اگر TIA Portal را به صورت Local نصب کنند، کاربر می تواند تصمیم بگیرد که لایسنس خرید استاندارد یا اشتراک سالانه را نیاز دارد.

این مدل اشتراک در محل، مبتنی بر بسته ‌هایی است که مطابق با نیازهای مشتری از هر نوع، از ماشین ‌های اولیه تا سیستم ‌های پیچیده و از وظایف کنترل نسبتاً ساده گرفته تا شبیه‌ سازی و مدیریت انرژی، طراحی شده است.

TIA Portal Cloud فقط از طریق یک مدل اشتراک مبتنی بر نیاز در دسترس است. خدمات استفاده شده یا با اشتراک ماهانه یا بر اساس پرداخت به ازای استفاده که بر اساس مدت استفاده محاسبه می شود، پوشش داده می شوند.

پیام بگذارید