به گروه آموزشی مهندس فرجی خوش آمدید
گروه آموزشی مهندس فرجی|آموزش اتوماسیون صنعتیگروه آموزشی مهندس فرجی|آموزش اتوماسیون صنعتیگروه آموزشی مهندس فرجی|آموزش اتوماسیون صنعتی
09939643266
برای استعلام کلیک کنید

SIMATIC HMI Basic Panels

HMI Basic

SIMATIC HMI Basic Panels

عملکرد و نظارت مقرون به صرفه در نسل دوم

پنل های بیسیک SIMATIC HMI نسل 2 با عملکرد سطح بالای خود، سری هایی ایده آل برای کاربردهای ساده HMI هستند. این سری دستگاه ها، پنل هایی با نمایشگرهای 4، 7، 9 اینچی و 12 اینچی ارائه می دهد و به صورت ترکیب کلیدی یا لمسی قابل استفاده اند.

این نوع HMI دارای نمایشگرهای عریض نوآورانه و وضوح بالا با 64000 رنگ هستند. به صورت عمودی قابل نصب اند و به دلیل روشنایی 100٪ قابل کاهش، به ویژه در مصرف انرژی کارآمد  می باشند. رابط کاربری نوآورانه آن، طیف گسترده ای از عملیات را با قابلیت استفاده بهبود یافته میان کنترل ها و گرافیک های جدید امکانپذیر می کند. رابط USB، شما را قادر می سازد که یک صفحه کلید، ماوس و اسکنر بارکد را متصل کنید و بایگانی آسان داده ها در یک USB نیز امکانپذیر است.

HMI Basic

شکل (1) HMI Basic

پنل های بیسیک HMI نسل دوم در یک نگاه

 • محدوده سطح ورودی ایده آل برای کاربردهای ساده HMI
 • مهندسی شده در نرم افزار TIA Portal
 • سازگاری نصب با پانل هایComfort HMI SIMATIC

و پانل های بیسیک 4 و 6 اینچ  SIMATIC HMI موجود

 • مقیاس پذیری انعطاف پذیر در رنج
 • صفحه نمایش عریض با وضوح بالا و کم نور با 64000 رنگ
 • رابط کاربری نوآورانه و قابلیت استفاده بهبود یافته

به لطف کنترل ها و گرافیک های جدید

 • قابلیت لمس / کلید (touch/key) برای کار
 • رابط برای اتصال با PLC های مختلف
 • نسخه های PROFIBUS یا PROFINET
 • بایگانی از طریق USB stick

بهبود کیفیت فرآیند

دیدن، امکان افزایش قابل ملاحظه کیفیت فرآیند را با تجهیزات فشرده یا برنامه های کوچکتر فراهم می کند. پنل‌های بیسیک SIMATIC HMI نسل دوم با داشتن تمام عملکردهای مهم HMI، امکانات کاملاً جدیدی را از نظر عملکرد و نظارت در زمینه مهندسی مکانیک با قیمتی بسیار جذاب باز می‌کند.

مانند همه تجهیزات دیگر در محدوده محصولات زیمنس، پنل‌های بیسیک نسل دوم کیفیت اثبات شده ای را بدون توجه به اندازه نمایشگر، توابع نرم‌افزاری متعدد به صورت استاندارد، ارائه می‌کنند – به عنوان مثال، ثبت هشدار، مدیریت دستورالعمل ها، توابع نموداری و تغییر زبان.

پنل‌های بیسیک SIMATIC HMI

شکل (2)

نرم افزار مقیاس پذیر برای پیکربندی آسان

پنل های بیسیک SIMATIC HMI نسل دوم را می توان از طریق SIMATIC WinCC  (TIA Portal)  در نسخه بیسیک مقرون به صرفه ای پیکربندی کرد که در حال حاضر قابلیت استفاده فوق العاده و کارایی فنی بی سابقه ای از چارچوب مهندسی را ارائه می دهد. کاربر می تواند به راحتی برنامه های بصری را در مدت زمان کوتاهی ایجاد کند.

 

از آنجایی که نرم‌افزار مقیاس‌پذیر است، می‌توان با یک کار کوچک شروع کرد و هر زمان که لازم باشد آن را گسترش داد – به عنوان مثال با افزایش تعداد تگ‌ها یا تغییر به پانل‌هایی با محدوده عملکردی دیگر.

پنل های بیسیک SIMATIC HMI

شکل (3)

نمایشگرهای عریض با وضوح بالا

پنل های بیسیک SIMATIC HMI نسل دوم با نمایشگرهای عریض با وضوح بالا از 4 اینچ تا 12 اینچ در دسترس هستند. همچنین از تنظیمات با جهت گیری عمودی(پنل های عمود ایستا) پشتیبانی می کنند.

وضوح بالای آنها و عمق رنگ 64000 رنگ، دیدن فرآیند را تسهیل می کند. روشنایی نمایشگرها تا 100 درصد قابل کاهش است و انعطاف پذیری مطلوبی را ارائه می دهد.

رابط کاربری نوآورانه، تنوع زیادی را از نظر تجربه و عملکرد فراهم می کند. پنل های بیسیک SIMATIC HMI دارای صفحه نمایش لمسی کاربر پسند و کلیدهای بسیار کاربردی و با قابلیت تنظیم آزادانه هستند.

پنل های بیسیک SIMATIC HMI

(شکل 4)

قابلیت استفاده بهبود یافته

رابط  USB، اتصال صفحه‌کلید، ماوس یا اسکنر بارکد را تسهیل می‌کند و از بایگانی آسان داده‌ها بر روی یک USB پشتیبانی می‌کند.

به لطف رابط PROFIBUS یا PROFINET، پنل های بیسیک SIMATIC HMI نسل دوم امکان اتصال با PLC های مختلف را داراست. دیدن اپلیکیشن های کنترلر SIMATIC S7-1200 ارزش افزوده ویژه ای را ارائه می دهد.

پنل های بیسیک SIMATIC HMI

شکل (5)

پنل های بیسیک SIMATIC HMI نسل دوم – دستگاه های استاندارد

همه دستگاه های خانواده SIMATIC HMI Basic Panel بدون در نظر گرفتن اندازه انتخاب شده، با مجموعه ای از عملکردهای اصلی مشخص می شوند. با این حال، بسته به پیچیدگی کار پایش، قادر به انتخاب از بین دستگاه‌هایی با اندازه‌ها و وضوح صفحه‌های مختلف و همچنین کلید های عملکردی خواهید بود.

SIMATIC HMI Basic Panel

شکل (6)

 

پنل های بیسیک SIPLUS نسخه های روکش شده برای شرایط محیطی سخت

برای کارهای اتوماسیون ساده تحت شرایط محیطی سخت، نسخه های اصلاح شده ویژه SIPLUS  موجود است که قابلیت اطمینان عملیاتی را افزایش می دهد.

مزایای پنل های پایه SIPLUS HMI در یک نگاه:

 • مقاومت در برابر گازهای تهاجمی شیمیایی، بیولوژیکی و مکانیکی فعال و غبار نمکی
 • محافظت در برابر میعان (تشکیل یخ مجاز است!)
 • قابلیت اطمینان بالا در محدوده دمایی بالا (25- تا 70+ درجه سانتیگراد)، در مرحله راه اندازی و همچنین در حین کار
 • سازگاری انعطاف پذیر با هر کاربری ، به لطف قرارگیری در هر ارتفاع سایت از 1000- تا + 5000 متر
 • بهره وری بالا و حفاظت از سرمایه از طریق حداقل از کار افتادگی و تلفات عملکرد

پنل های بیسیک SIMATIC HMI نسل دوم – دستگاه های بدون کلید

سه نوع کوچکتر PROFINET پنل های بیسیک SIMATIC HMI نیز به عنوان دستگاه های بدون کلید در دسترس هستند. آنها ابعاد مشابه دستگاه های استاندارد را ارائه می دهند.

عملکرد، منحصراً از طریق صفحه نمایش لمسی مدیریت می شود.

شما دستگاه های بدون کلید بیسیک SIMATIC را به همان روشی که دستگاه های استاندارد مربوطه بر اساس آن ها ساخته شده اند، پیکربندی می کنید. با این حال، کلیدهای عملکردی پیکربندی شده هیچ تاثیری ندارند.

پنل های بیسیک SIMATIC HMI نسل دوم

شکل (7)

استارت کیت با SIMATIC S7-1200 یا با ماژول لوگو!

زیمنس استارت کیت های پنل بیسیک را به همراه کنترلر بیسیک SIMATIC S7-1200  و همچنین ماژول منطقی لوگو ارائه می دهد.

کیت ها شامل همه چیزهایی هستند که برای شروعی آسان با قیمتی ویژه نیاز دارید.

SIMATIC S7-1200

شکل (8)

 

خلاصه:

تجهیزات کنترل / مانیتورینگ هر جا که نیروی انسانی باید با ماشین آلات و کارخانه ها کار کند مورد نیاز است.

برای این منظور یافتن تجهیز مورد نظر جهت انجام عملی مشخص، کار دشواری نیست. مهم پیدا کردن راه حلی آینده نگرانه و منعطف است که بتواند در شبکه های سطح بالا و در پاسخ به تقاضاهای روز افزون جهت شفافیت در ارا ئه داده ها جوابگو باشد.

پنل های HMI SIMATIC ارزش خود را در بسیاری از کاربردهای مختلف در تمام بخش های صنعتی طی سالیان متمادی ثابت کرده اند.

 

منبع: سایت زیمنس

ترجمه: تیم فنی MrFaraji

 

پیام بگذارید